DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Roséblanc Prosecco DOC Rosé Millesimato Brut, 2021, Sanfeletto

Kód: 0282
349 Kč
Skladem

Novým přírůstkem v nabídce vinařství Sanfeletto je unikátní růžové prosecco, které má krásnou, světlou barvu broskvoňových květů a jemné, bohaté perlení. Ve vůni cítíme vistárie, akát a zelená jablka, s nádechem vůně růží, fialek a lesního ovoce. Na chuti je toto prosecco velice jemné, ale zároveň dobře vyvážené, se sametovou dochutí, která potvrzuje to, co jsme ve víně už mohli cítit. 

Skvěle se hodí jako aperitiv a doprovodí veselá setkání s přáteli. Výborně doprovodí jak předkrmy, tak i hlavní jídla, a to hlavně hlavně ryby a různé úpravy korýšů. Stejně tak se hodí i k měkkým sýrům, rybám a vegetariánskému rizotu a jemné úpravě těstovin.

Složení: 85% Glera, 15% Pinot Noir. 

Suché víno, zbyt. cukr: 9/l, alc.: 12%, objem: 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

S panem Paolem a jeho ženou Imeldou jsme se seznámili před třemi lety a okamžitě nás zaujali hlubokou erudicí a láskou k vínu, které pěstují přímo v srdci oblasti Valdobbiadene. Při našem posledním setkání nás i své tři syny šokoval tím, kolik znal z české historie a s jakým pohnutím vyprávěl, kterak za dob studií prožíval se svými spolužáky hrdinský čin Jana Palacha…

Vinařský dům Sanfeletto se nachází v samém srdci kouzelného kraje pěstování Prosecco DOC. Vinice patří již ve třetí generaci rodině Ceschin. Koncem 19. století založil vinařství Emilio, který se vrhnul do výroby prosecca s vášní jemu vlastní a začal jej prodávat do místních hospůdek, přičemž jej přepravoval v dřevěných soudcích. V roce 1930 převzal vedení vinařství jeho synovec Rino, který ho nadšeně vedl 60 let. Dnes je vinařský dům v rukou syna Paola a jeho ženy Imeldy.

Zdejší prosecco si oblíbil i budoucí papež Jan XXIII., který zde měl ve zvyku trávit své prázdniny. Často při svých procházkách přicházel do cantiny a lahodné prosecco si zamiloval natolik, že si do svého automobilu nechal vyrobit dva speciální soudky, ve kterých si jej vozil do svého benátského úřadu. Poté co se stal papežem, byly tyto soudky věnovány jeho sekretářem do vinařství, kde je s láskou dodnes vystavují.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz