DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Prosecco Treviso DOC Brut, Sanfeletto

Kód: 0102
279 Kč
Skladem

Hrozny na výrobu tohoto prosecca jsou sbírány ručně na konci září. Víno má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky, má bohatou pěnu a jemné perleníNa nose je ovocité, s florálními tóny, na chuti je velmi jemné a příjemně ovocité. 

Velice dobře se hodí jako aperitiv, ale je vhodné prakticky ke všem jídlům, ideálně se snoubí s deserty. 

Odrůda: 100% Glera.

Zbytkový cukr: 10 g/l, alc.: 11,5%, obsah: 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

S panem Paolem a jeho ženou Imeldou jsme se seznámili před třemi lety a okamžitě nás zaujali hlubokou erudicí a láskou k vínu, které pěstují přímo v srdci oblasti Valdobbiadene. Při našem posledním setkání nás i své tři syny šokoval tím, kolik znal z české historie a s jakým pohnutím vyprávěl, kterak za dob studií prožíval se svými spolužáky hrdinský čin Jana Palacha…

Vinařský dům Sanfeletto se nachází v samém srdci kouzelného kraje pěstování Prosecco DOC. Vinice patří již ve třetí generaci rodině Ceschin. Koncem 19. století založil vinařství Emilio, který se vrhnul do výroby prosecca s vášní jemu vlastní a začal jej prodávat do místních hospůdek, přičemž jej přepravoval v dřevěných soudcích. V roce 1930 převzal vedení vinařství jeho synovec Rino, který ho nadšeně vedl 60 let. Dnes je vinařský dům v rukou syna Paola a jeho ženy Imeldy.

Zdejší prosecco si oblíbil i budoucí papež Jan XXIII., který zde měl ve zvyku trávit své prázdniny. Často při svých procházkách přicházel do cantiny a lahodné prosecco si zamiloval natolik, že si do svého automobilu nechal vyrobit dva speciální soudky, ve kterých si jej vozil do svého benátského úřadu. Poté co se stal papežem, byly tyto soudky věnovány jeho sekretářem do vinařství, kde je s láskou dodnes vystavují.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz