DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Rebenhof - region Mosel, Německo

Toto vinařství pro nás objevil zhruba před šesti lety náš head sommelier Ing. Tomáš Matějovský. V létě jsme jej při našich cyklotoulkách po březích řeky Mosely navštívili i my s dětmi a přáteli. Pan Johannes nás velmi vřele uvítal, děti dostaly vinný (nealko :) mošt, a nám se dostalo při degustaci zapáleného výkladu charismatického majitele. Okamžitě jsme se zamilovali do fantastických ryzlinků tohoto vinařství a po nebývalém úspěchu ryzlinku u našich přátel jsme pana Schimtze oslovili s nabídkou spolupráce. V loňském roce jsme se stali výhradnímu dovozci vinařství Rebenhof.

Vinice vinařství Rebenhof se rozkládají na strmých svazích Urziger Würzgarten a Erdener Treppchen. Dominantní odrůdou všech vinic na řece Mosele je ryzlink, odrůda, která není tolik náročná na vláhu a snese i drsnější podmínky zdejších strmých svahů. Víno má hluboké kořeny, které dokáží získat vodu i z hlubokého podloží. Ryzlink je také odrůdou, která dokáže vstřebat i ty nejmenší mikroklimatické odchylky a specifikum místního terroir.

Vinařství Rebenhof vyrábí jednoznačně zcela unikátní vína a to i proto, že pan Schmitz má na svých vinicích unikátní genofond - podnože jeho keřů nebyly na rozdíl od většiny evropských vinic zdecimovány na začátku 20. století fyloxérou, parazitem, který zdecimoval prakticky všechny vinice v Evropě, a jeho nové révy tak nemusely být roubovány na odolné americké podnože. A tak vinné keře pana Schmitze jsou staré šedesát, a někde dokonce i sto let. Toto bohatství spravuje pan Johannes Schmitz se svojí rodinou.

Cena

389649
1389649
6 položek celkem
zero trocken rebenhof
389 Kč

Fascinující kompozice čerstvého zeleného ovoce a citrusových plodů, s jemnými tóny fialek. Na...

Kód: 0275
2018 Vom Vulkangestein trocken 1 2419
Vegan
389 Kč

Ryzlink, který ve svém názvu nese informaci, že roste na vulkanickém podloží, je ve svém výrazu...

Kód: 0200
2018 QbA Riesling trocken
399 Kč

Nejdříve Vás upoutá jemná vůně čerstvého jablka. Na patře pak pocítíte jemné tóny zeleného ovoce...

Kód: 0276
2017 Riesling feinherb 618
399 Kč

Na nose cítíme jemné tóny hrušek, trávy a bylin. Na patře jemnou kyselinku a delikátní sladké...

Kód: 0162
2017 Uerziger Wuerzgarten Von Wurzelechten Reben Riesling trocken818
469 Kč

Aroma ranní rosy, ovocných květů a velice jemné tóny peckovin příjemně dráždí čichové buňky. Na...

Kód: 0165
Beige Pink Magazine Collage Personal TikTok Video (Příspěvek na Facebooku) (Příspěvek na Instagramu (Čtverec)) (Příspěvek na Instagramu (Čtverec)) (Příspěvek na Instagramu (Čtverec)) (Příspěvek na (3)
649 Kč

Tento sekt se vyrábí z odrůdy Ryzlink stejnou tradiční metodou jako 'šampaňské', tedy sekundárním...

Kód: 0277

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz