DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

MG Prosecco Conegliano DOCG Brut Superiore BROWN BOX, 1,5l, Sanfeletto

Kód: 0290
849 Kč 849 Kč / 1 ks
Skladem

Hrozny na výrobu tohoto vína se pěstují v nadmořské výšce 250-300 metrů a sbírají se ručně na konci září. Víno má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky, bohatou pěnu a jemné perlení. Na nose je velice jemné, elegantní, s jemnou vůní vistárie a akátu, zelených jablek a citrusových plodů. Na chuti je delikátní, výrazně ovocité, s příjemnou kyselinkou. 

Toto víno skvěle doprovodí Vaše setkání s přáteli, dobře se hodí k lehkým pokrmům, polévkám, bílému masu a lehké úpravě ryb. Výborně se též snoubí s deserty.

Odrůda: 100% Glera.

Zbytkový cukr: 8 g/l, alc.: 11,5%, obsah: 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

S panem Paolem a jeho ženou Imeldou jsme se seznámili před třemi lety a okamžitě nás zaujali hlubokou erudicí a láskou k vínu, které pěstují přímo v srdci oblasti Valdobbiadene. Při našem posledním setkání nás i své tři syny šokoval tím, kolik znal z české historie a s jakým pohnutím vyprávěl, kterak za dob studií prožíval se svými spolužáky hrdinský čin Jana Palacha…

Vinařský dům Sanfeletto se nachází v samém srdci kouzelného kraje pěstování Prosecco DOC. Vinice patří již ve třetí generaci rodině Ceschin. Koncem 19. století založil vinařství Emilio, který se vrhnul do výroby prosecca s vášní jemu vlastní a začal jej prodávat do místních hospůdek, přičemž jej přepravoval v dřevěných soudcích. V roce 1930 převzal vedení vinařství jeho synovec Rino, který ho nadšeně vedl 60 let. Dnes je vinařský dům v rukou syna Paola a jeho ženy Imeldy.

Zdejší prosecco si oblíbil i budoucí papež Jan XXIII., který zde měl ve zvyku trávit své prázdniny. Často při svých procházkách přicházel do cantiny a lahodné prosecco si zamiloval natolik, že si do svého automobilu nechal vyrobit dva speciální soudky, ve kterých si jej vozil do svého benátského úřadu. Poté co se stal papežem, byly tyto soudky věnovány jeho sekretářem do vinařství, kde je s láskou dodnes vystavují.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz