Doprava Praha 1-10 nad 1000 Kč ZDARMA

Prosecco Bosco di Fratta Mill. Extra Brut Valdobbiadene Superiore DOCG, 2022, Sanfeletto

Kód: 0364
389 Kč
Skladem

ROČNÍKOVÉ PROSECCO - nejvyšší možná kvalita DOCG prosecca.

Hrozny na výrobu tohoto prosecca se pěstují v nadmořské výšce 250-300 metrů a sbírají se ručně na konci září. Víno má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky, bohaté perlení a krásnou pěnu. Na vůni rozpoznáváme květy vistárie, akátu, vůni zelených jablek a citrusů. Na chuti cítíme intenzivní ovocitost. 

Toto víno se hodí jako doplněk Vašich výjimečných momentů, k předkrmům, lehkým jídlům, a to hlavně k vařeným pokrmům z ryb.

Odrůda: 100% Glera.

Zbytkový cukr: méně než 1 g/l, alc.: 11,5%, obsah: 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S panem Paolem a jeho ženou Imeldou jsme se seznámili před třemi lety a okamžitě nás zaujali hlubokou erudicí a láskou k vínu, které pěstují přímo v srdci oblasti Valdobbiadene. Při našem posledním setkání nás i své tři syny šokoval tím, kolik znal z české historie a s jakým pohnutím vyprávěl, kterak za dob studií prožíval se svými spolužáky hrdinský čin Jana Palacha…

Vinařský dům Sanfeletto se nachází v samém srdci kouzelného kraje pěstování Prosecco DOC. Vinice patří již ve třetí generaci rodině Ceschin. Koncem 19. století založil vinařství Emilio, který se vrhnul do výroby prosecca s vášní jemu vlastní a začal jej prodávat do místních hospůdek, přičemž jej přepravoval v dřevěných soudcích. V roce 1930 převzal vedení vinařství jeho synovec Rino, který ho nadšeně vedl 60 let. Dnes je vinařský dům v rukou syna Paola a jeho ženy Imeldy.

Zdejší prosecco si oblíbil i budoucí papež Jan XXIII., který zde měl ve zvyku trávit své prázdniny. Často při svých procházkách přicházel do cantiny a lahodné prosecco si zamiloval natolik, že si do svého automobilu nechal vyrobit dva speciální soudky, ve kterých si jej vozil do svého benátského úřadu. Poté co se stal papežem, byly tyto soudky věnovány jeho sekretářem do vinařství, kde je s láskou dodnes vystavují.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz