Doprava Praha 1-10 nad 1000 Kč ZDARMA

Primitivo di Manduria DOP, 2022, VITTI

Kód: 0369
389 Kč
Skladem

Primitivo se pěstuje v oblastech Salento a Puglia, a to v nadmořské výšce 100 metrů. Tato oblast je charakteristická velikými rozdíly v denních a nočních teplotách a velmi zřídkavými srážkami, což má vliv na charakter vína. Sklizeň probíhá ve druhém zářijovém týdnu. Po alkoholické fermentaci zraje víno ještě šest měsíců ve francouzských a amerických dubových sudech. Jeho barva je rubínově červená s fialovými odlesky. Na vůni je plné, s aromatem zralých třešní a švestek, s příjemnými tóny kakaa a vanilky. Má sametovou chuť, kterou zjemňuje typická hřejivost hroznů odrůdy Primitivo, dochuť je dlouhá a na patře zanechává příjemnou sladkost. Skvěle se hodí k předkrmům, jehněčímu masu, pokrmům s těžšími omáčkami a k tvrdým sýrům. 

Odrůda: 100% Primitivo.

Polosuché víno, zbytkový cukr: 12 g/l, alc.: 14%, obsah: 0,75l. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

Moderní vinařství San Marzano jsme objevili zhruba před čtyřmi lety při našich toulkách starodávnou Apulií. Francesco Cavallo, duše celého vinařství, nás provedl vinařstvím, zasvěceně pohovořil o vínech, která se zde vyrábějí, i o tisícileté historii své země. V loňském roce se neváhal při své obchodní cestě po Evropě za námi zastavit v Praze.

San Marzano je maličká vesnička v srdci regionu pěstování Primitiva di Manduria DOC, pruhu země, který omývají dvě moře - Iónské a Jaderské. V roce 1962 apelace ještě neexistovala a vína odrůdy Primitivo byla kultovními víny pouze pro opravdové vinné znalce. Devatenáct malých vinařů si chtělo splnit svůj sen, a proto se spojili a založili tak Cantinu San Marzano. Jejich cílem bylo vyžít zkušenosti svých otců s pěstováním této prastaré odrůdy, ale také při výrobě využít moderních technologií. Cantina se snaží o vzdělávání a výzkum méně známých, nebo i téměř zapomenutých odrůd. A starodávné odrůdy se tak v jejich péči stávají novou “klasikou.”


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz