DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Negroamaro IGP Salento VITTI, 2018

Kód: 0203
379 Kč
Skladem

Negroamaro se pěstuje v oblastech Salento a Puglia, které se rozprostírají v nadmořské výšce 100 m. n. mořem, s velice rozdílnými denními a nočními teplotami a nízkými srážkami. Sklizeň probíhá v polovině září. Po alkoholické fermentaci víno zraje ještě šest měsíců ve francouzských dubových sudech. Má temnou, purpurovou barvu s fialovými odlesky, intensivní a výrazné aroma s tóny černého rybízu, divokého ovoce, koření a vanilky. Na chuti je plné, ale jemné a vyvážené, s velmi příjemnou a dlouhou dochutí. Výborně se hodí k prvním chodům, ke všem druhům masa a ke zralým sýrům.

Odrůda: 100% Negroamaro.

Polosuché víno, zbytkový cukr: 11 g/l, alc.: 13,5%, obsah: 0,75l. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

Moderní vinařství San Marzano jsme objevili zhruba před čtyřmi lety při našich toulkách starodávnou Apulií. Francesco Cavallo, duše celého vinařství, nás provedl vinařstvím, zasvěceně pohovořil o vínech, která se zde vyrábějí, i o tisícileté historii své země. V loňském roce se neváhal při své obchodní cestě po Evropě za námi zastavit v Praze.

San Marzano je maličká vesnička v srdci regionu pěstování Primitiva di Manduria DOC, pruhu země, který omývají dvě moře - Iónské a Jaderské. V roce 1962 apelace ještě neexistovala a vína odrůdy Primitivo byla kultovními víny pouze pro opravdové vinné znalce. Devatenáct malých vinařů si chtělo splnit svůj sen, a proto se spojili a založili tak Cantinu San Marzano. Jejich cílem bylo vyžít zkušenosti svých otců s pěstováním této prastaré odrůdy, ale také při výrobě využít moderních technologií. Cantina se snaží o vzdělávání a výzkum méně známých, nebo i téměř zapomenutých odrůd. A starodávné odrůdy se tak v jejich péči stávají novou “klasikou.”


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz