NOVINKA! Veškerá vína si lze osobně vyzvednout v naší nové vinotéce VÍNO PROSÍM na Náměstí Jiřího z Poděbrad 11, Praha 3.

Sangiovese Bianco Bio IGT, Poggio al Sole, 2024

Kód: 600
Novinka BIO
Neohodnoceno
420 Kč
Skladem

Sangiovese Bianco z vinařství Poggio al Sole patří k vůbec prvním vínům v Toskánsku vyrobeným z odrůdy Sangiovese vinifikované jako bílé víno. Díky průkopnické práci v oblasti Chianti Classico se zde podařilo propojit strukturu červené odrůdy Sangiovese se svěžestí a lehkostí bílého vína. Bez předchozích vzorů vyvinul Johannes Davaz vlastní technologii, která je dnes považována za referenční standard tohoto stylu. 

„Vinificazione in bianco“ (vinifikace na bílo) je metoda, při níž jsou červené hrozny ihned po sklizni šetrně lisovány, aby čirý mošt nepřijal barevné pigmenty ze slupek. Výsledkem je charakterové bílé víno s minerální hloubkou a elegancí typickou pro révu Sangiovese.

Hrozny jsou lisovány bezprostředně po sklizni. Alkoholové kvašení probíhá při kontrolované teplotě 16 °C, bez malolaktické fermentace. Víno zraje na jemných kalech do konce ledna, lahvování probíhá v únoru.

Barva je velmi světlá, téměř čirá. Víno je ovocné, suché a elegantní, s příjemnou kyselinou a jemným aromatickým projevem. Zbytkový cukr je velmi nízký (cca 1–2 g/l), což podtrhuje jeho čistotu, svěžest a minerální charakter. Skvěle se hodí ke všem druhům zeleninových pokrmů i k ústřicím.

 

Odrůda: 100% Sangiovese

Suché bílé víno, zbytkový cukr: 1-2g/l, alc.: 13%, obsah: 0,75l

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz
Jsme rádi, že jste tu, ale jen za podmínky, že jste starší 18 let, to Vás mile rádi zveme dál a zdržte se jak je libo.
Na ty pod osmnáct se budeme s nákupem vína těšit za pár dnů, měsíců či let,
zákony – hlavně ten č. 379/2005 Sb., jsou neúprosné.
 
Děkuje Vám poctivý tým Víno prosím.