DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Fiano IGP Salento VITTI 2021

Kód: 0302
299 Kč
Skladem

Kopcovitá oblast, kde se pěstuje toto víno leží na severu od Tarenta a profituje z vysokých rozdílů denních a nočních teplot. Sklizeň probíhá poslední týden v srpnu. Barva tohoto vína je slámově žlutá, s jemnými zelenkavými odlesky. Ve vůni rozpoznáváme jemné květinové tóny, spolu s tóny tropického ovoce. Na chuti je velice jemné, ale nepostrádá příjemnou kyselinku a dobrou strukturovanost. Výborně se hodí k nejrůznějším předkrmům, korýšům a lehké úpravě ryb.

Odrůda: 100% Fiano Minutolo.

Polosuché víno, zbytkový cukr: 7 g/l, alc.: 13%, obsah: 0,75l. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

Moderní vinařství San Marzano jsme objevili zhruba před čtyřmi lety při našich toulkách starodávnou Apulií. Francesco Cavallo, duše celého vinařství, nás provedl vinařstvím, zasvěceně pohovořil o vínech, která se zde vyrábějí, i o tisícileté historii své země. V loňském roce se neváhal při své obchodní cestě po Evropě za námi zastavit v Praze.

San Marzano je maličká vesnička v srdci regionu pěstování Primitiva di Manduria DOC, pruhu země, který omývají dvě moře - Iónské a Jaderské. V roce 1962 apelace ještě neexistovala a vína odrůdy Primitivo byla kultovními víny pouze pro opravdové vinné znalce. Devatenáct malých vinařů si chtělo splnit svůj sen, a proto se spojili a založili tak Cantinu San Marzano. Jejich cílem bylo vyžít zkušenosti svých otců s pěstováním této prastaré odrůdy, ale také při výrobě využít moderních technologií. Cantina se snaží o vzdělávání a výzkum méně známých, nebo i téměř zapomenutých odrůd. A starodávné odrůdy se tak v jejich péči stávají novou “klasikou.”


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz