AKCE 3 vína+ Zásilkovna ZDARMA při nákupu nad 600 Kč

Altinate Spumante Trento BIO Vegan DOC 2014

Kód: 0154
699 Kč
Skladem

Výraz “Altinate” v názvu tohoto vína odkazuje na starověkou římskou cestu - Via Claudia Augusta. Je to šumivé víno ´blanc de blanc´, které se připravuje výhradně z organicky pěstovaných hroznů odrůdy Chardonnay, jež rostou v okolí Trenta. Třicet měsíců na kalech propůjčuje tomuto sektu svěžest typickou pro metodo classico šumivých vín, která se rodí v těchto horách. Na nose je výrazné, s citrusovými tóny, vůní jablek, oříšků a bílých květů. Na chuti je velmi suché, výrazné, s oříškovou chutí a dlouhou dochutí. Skvěle se hodí jako aperitiv, dobře se hodí k veganským i neveganským jídlům.

Tento sekt se vyrábí stejnou metodou jako 'šampaňské', tedy sekundárním kvašením vína v láhvi z odrůdy Chardonnay - byť z hroznů, které byly vypěstovány v Itálii. Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne, ale v podstatě se jedná o totožný produkt, co se postupu výroby týče. 

Co jsou BIO vína: BIO víno lze vyrobit pouze z hroznů vypěstovaných a sklizených z ekologicky certifikované vinice, jehož výroba proběhla od začátku do konce s maximálním ohledem na životní prostředí. Takové hrozny neobsahují pesticidy, herbicidy, nelze používat konvenční průmyslová hnojiva a chemikálie. Výroba biovína neboli ekologického vína se následně řídí řadou přísných enologických postupů, je kladen důraz na výběr kvalitních hroznů a jejich zpracování tradičními postupy bez stabilizátorů, filtrace a šlechtěných kvasinek. 

Co jsou vegan vína: Při výrobě vína jsou používané technologické postupy, při kterých se běžně používají ingredience biologického původu. Většina vín prochází v konečné fázi procesem čiření. To znamená, že je víno před lahvováním zbaveno přebytečných částic a je takzvaně vyčištěno. K čiření se běžně používá například kasein (mléčný protein), bílky, želatina, či u vysoce kvalitních bílých, růžových a šumivých vín se používá jako čiřidlo tzv. vyzina. Vyrábí se ze sušených měchýřků jesetera nebo sumce. Certifikovaná vegan vína jsou vyráběna bez použití jakýchkoliv živočišných produktů či jejich derivátů, existuje totiž celá řada přípravků rostlinného původu, nejčastěji s obsahem bentonitu - jílovité horniny, vápence, kaolinitu, která živočišné produkty při výrobě zastoupí.  

Vegan certifikát The Vegan Society – logo se slunečnicí: zaručuje veganské složení (bez jakýchkoliv živočišných složek), výrobek bez GMO (geneticky modifikovaných organismů), produkty ani jeho složky nejsou testované na zvířatech, a to ani třetí stranou, na kterou má výrobce vliv. Produkty, které mají být označené jako veganské, musí být vyráběny separátně od těch neveganských, aby se tak předešlo případné kontaminaci.

Odrůda: 100% Chardonnay.

Polosuché víno, zbyt. cukr: 4,3 g/l, alc.: 11,8%, 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh: 

Když se v týmu objeví nový člen, zákonitě s sebou přináši něco nového. Když se v týmu objeví nový člen a je vegan, tak v základu rozšíří obzory o tom, že nějaké vegan víno vůbec existuje :) Tak jsme se vidali na vinice do naší oblíbené oblasti Trentina, do domoviny malého vinařství Cantiny Aldeno, kde jsou vína certifikovaná nejen jako vegan, ale také v BIO kvalitě, což je častěji a častěji vyhledávanný produkt na trhu. Tato kombinace nám byla sympatická, nemusíte se bát, netradiční postupy výroby, které však někdy nevědomky volí řada vinařů, vínu vůbec neuškodí a tak jsme je s čistým svědomím po ochutnání mnoha vzorků přivezli a zařadili do našeho sortimentu. Dnes vám často nevěřícně překvapeným zákazníkům rádi předáváme osvětu, jak je možné, že víno může být NEvegan :) 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz