AKCE 3 vína+ Zásilkovna ZDARMA při nákupu nad 600 Kč

Rulandské šedé Oranžové, 2020, Svoboda

Kód: 0566
280 Kč
Skladem

Toto rulandské šedé - oranžové je specifické víno, je spíše tmavšího odstínu a nenechává nás na pochybách, jaké víno se nalévá. Má velmi pěknou a intenzivní vůni, ve které cítíme pomerančovou kůru, sušenou meruňku a v pozadí i hrušku. Částečně se ve vůni kombinuje bylinka a aroma čerstvého zeleného čaje. V chuti je suché přitom šťavnaté. Kostru tvoří zakomponovaná příjemná kyselina. Je znatelná lehká tříslovinná svíravost a příjemná meruňková ovocnost. Víno je vyvážené, komplexní a výborně pitelné. Oranžovou barvu získává kvašením na slupkách.

Suché víno, zbyt. cukr: 2,7 g/l.

Odrůda: Rulandské šedé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradice vinařství Svoboda z vinařské uličky ,,Staré Belegrady” v Bílovicích sahá do roku 1850. Přešlo z dědy na otce až k vnukovi Marku Svobodovi. Ten se spolu s několika pomocníky z blízkého okolí stará o vinice a rozšiřuje území rodinného vinohradu. Jeho jedinou pomocnou silou na 7 ha vinic je upravený Zetor 5211. Při výrobě vína se drží zaručených postupů, které jeho rodina používá přes 150 let, a také samozřejmě uplatňuje své zkušenosti.

,,Ten pocit, když ,,vychováte” šlahoun od semínka až po skvělé hrozny, tomu se nic nevyrovná,” říká s úsměvem pan Svoboda. Zavítat můžete i do jeho sklípku, kde Vás rád uvítá a nabídne své produkty. Jeho nadšení pro víno je charakteristické pro lidi, kteří ze svého koníčka udělali profesi. A tak má největší radost, když vidí ostatní, jak jim jeho víno chutná a jak jim dokáže zlepšit den.

 

 

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz