AKCE 4 vína+ DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15

Frankovka VOC 2016

Kód: 0536
239 Kč
Skladem

Označení VOC Modré hory garantuje původ a nejvyšší kvalitu vína typického pro danou oblast. Hrozny pocházejí z redukované sklizně a výsledné víno je pod přísnou kontrolou samotných vinařů. Víno zrálo 20 měsíců v moravských dubových a akátových sudech. Víno má tmavší rubínovou barvu. Vůně je čistě ovocná, dominuje čerstvá višeň i lehké dřevo. Chuť je plnější, oblá s příjemnou tříslovinou.

Krásně párovatelné s obvyklými jídly všedního dne, tento ročník se hodí k pečeným masům, ke zvěřině, kachně i huse, ke guláši, k jídlům z vnitřností, ke kořeněným zeleninovým jídlům, k polentě, ke zrajícím i bílým sýrům, k těstovinám v kořenité úpravě nebo k některým druhům pizzy.

Doporučená archivace: 2-8 let.

Odrůda: 100% Frankovka.

Suché víno, zbyt. cukr: 0,5 g/l, alc.: 12,5 %, obsah: 0,75l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh: 

Chtěli jsme rozšířit nabídku o česká vína, protože je po nich vzrůstající poptávka a čeští vinaři si díky své stále lepší a poctivější péči, která generuje špičková vína, zaslouží pozornost a místo na stole pro jejich vína vedle těch světových. Dlouholetý kamarád nám doporučil svého oblíbeného vinaře a jeho tip byl skvělý a jsme rádi, že vína této skromné rodiny máme v sortimentu.

Obci Vrbice teď hledají na mapě možná po celém světě, to když vinařství Leoše Horáka vyhrálo dva roky po sobě jednu z nejprestižnějších soutěží vín na světě v Paříži o nejlepší víno roku! Vyhrát dva roky po sobě hlavní cenu se ještě žádnému vinařství na světě nepodařilo. Vinařství tvoří de facto tři lidé, vína produkují záměrně málo, kvalita je na prvním místě. Dopřejte si tento příběh v jejich lahvi vína i Vy.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz