DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15 NAD 1000 KČ

Riesling Ürziger Würzgarten "Großes Gewächs" trocken 117, 2016

Kód: 0173
9 hodnocení
1 099 Kč
Vyprodáno

Toto “Grand Cru” pochází z vinic, které jsou výtečně chráněny proti ledovému východnímu větru. Tato unikátní poloha vinice a její speciální mikroklima dává ve vínu rozvinout bohatost chutí a vůní. Florální a ovocité tóny dráždí na nose, na chuti je cítit šťavnatý pomeranč, i výrazné citrusové tóny, to vše doplněno příjemnou kyselinkou. Je to plný a bohatý ryzlink s dlouhou dochutí.

Odrůda: 100% Riesling

Polosuché víno, zbytkový cukr: 6,4 g/l, alc.: 13,00%, obsah: 0,75 l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh:

Toto vinařství pro nás objevil zhruba před šesti lety náš head sommelier Ing. Tomáš Matějovský. V létě jsme jej při našich cyklotoulkách po březích řeky Mosely navštívili i my s dětmi a přáteli. Pan Johannes nás velmi vřele uvítal, děti dostaly vinný (nealko :) mošt, a nám se dostalo při degustaci zapáleného výkladu charismatického majitele. Okamžitě jsme se zamilovali do fantastických ryzlinků tohoto vinařství a po nebývalém úspěchu ryzlinku u našich přátel jsme pana Schimtze oslovili s nabídkou spolupráce. V loňském roce jsme se stali výhradními dovozci vinařství Rebenhof.

Vinice vinařství Rebenhof se rozkládají na strmých svazích Urziger Würzgarten a Erdener Treppchen. Dominantní odrůdou všech vinic na řece Mosele je ryzlink, odrůda, která není tolik náročná na vláhu a snese i drsnější podmínky zdejších strmých svahů. Víno má hluboké kořeny, které dokáží získat vodu i z hlubokého podloží. Ryzlink je také odrůdou, která dokáže vstřebat i ty nejmenší mikroklimatické odchylky a specifikum místního terroir.

Vinařství Rebenhof vyrábí jednoznačně zcela unikátní vína a to i proto, že pan Schmitz má na svých vinicích unikátní genofond - podnože jeho keřů nebyly na rozdíl od většiny evropských vinic zdecimovány na začátku 20. století fyloxérou, parazitem, který zdecimoval prakticky všechny vinice v Evropě, a jeho nové révy tak nemusely být roubovány na odolné americké podnože. A tak vinné keře pana Schmitze jsou staré šedesát, a někde dokonce i sto let. Toto bohatství spravuje pan Johannes Schmitz se svojí rodinou.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz