Vegan
Kód: 0173 | Značka: Rebenhof - region Mosel, Německo

Riesling Ürziger Würzgarten "Großes Gewächs" trocken 117, 2016

8 hodnocení
1 099 Kč
Skladem

Toto “Grand Cru” pochází z vinic, které jsou výtečně chráněny proti ledovému východnímu větru. Tato unikátní poloha vinice a její speciální mikroklima dává ve vínu rozvinout bohatost chutí a vůní. Florální a ovocité tóny dráždí na nose, na chuti je cítit šťavnatý pomeranč, i výrazné citrusové tóny, to vše doplněno příjemnou kyselinkou. Je to plný a bohatý ryzlink s dlouhou dochutí.

Odrůda: 100% Riesling

Polosuché víno, zbytkový cukr: 6,4 g/l, alc.: 13,00%, obsah: 0,75 l.

Kategorie: Bílá vína

Příběh:

Toto vinařství pro nás objevil zhruba před šesti lety náš head sommelier Ing. Tomáš Matějovský. V létě jsme jej při našich cyklotoulkách po březích řeky Mosely navštívili i my s dětmi a přáteli. Pan Johannes nás velmi vřele uvítal, děti dostaly vinný (nealko :) mošt, a nám se dostalo při degustaci zapáleného výkladu charismatického majitele. Okamžitě jsme se zamilovali do fantastických ryzlinků tohoto vinařství a po nebývalém úspěchu ryzlinku u našich přátel jsme pana Schimtze oslovili s nabídkou spolupráce. V loňském roce jsme se stali výhradními dovozci vinařství Rebenhof.

Vinice vinařství Rebenhof se rozkládají na strmých svazích Urziger Würzgarten a Erdener Treppchen. Dominantní odrůdou všech vinic na řece Mosele je ryzlink, odrůda, která není tolik náročná na vláhu a snese i drsnější podmínky zdejších strmých svahů. Víno má hluboké kořeny, které dokáží získat vodu i z hlubokého podloží. Ryzlink je také odrůdou, která dokáže vstřebat i ty nejmenší mikroklimatické odchylky a specifikum místního terroir.

Vinařství Rebenhof vyrábí jednoznačně zcela unikátní vína a to i proto, že pan Schmitz má na svých vinicích unikátní genofond - podnože jeho keřů nebyly na rozdíl od většiny evropských vinic zdecimovány na začátku 20. století fyloxérou, parazitem, který zdecimoval prakticky všechny vinice v Evropě, a jeho nové révy tak nemusely být roubovány na odolné americké podnože. A tak vinné keře pana Schmitze jsou staré šedesát, a někde dokonce i sto let. Toto bohatství spravuje pan Johannes Schmitz se svojí rodinou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení