AKCE 4 vína+ DOPRAVA ZDARMA PRAHA 1-15

Chardonnay, Svoboda, 2020

Kód: 0565
239 Kč
Skladem

Toto Chardonnay svou výraznou, stále čerstvou vůní připomíná sladké ovoce, nejvíce citrusy. V chuti hravě navazuje na vůni. Má zajímavou bohatost a strukturu, stále čerstvou šťavnatost. V chuti sladké ovoce, je zde patrná jemná minerální linka, v kombinaci s příjemnou kyselinou je víno bohatě strukturované a vyvážené. Působí elegantně s výborným potenciálem zrání. 

Suché víno, zbyt. cukr: 0,3 g/l.

Ocenění: Zlatá medaile Národní soutěž vín – Velkopavlovická podoblast 2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradice vinařství Svoboda z vinařské uličky ,,Staré Belegrady” v Bílovicích sahá do roku 1850. Přešlo z dědy na otce až k vnukovi Marku Svobodovi. Ten se spolu s několika pomocníky z blízkého okolí stará o vinice a rozšiřuje území rodinného vinohradu. Jeho jedinou pomocnou silou na 7 ha vinic je upravený Zetor 5211. Při výrobě vína se drží zaručených postupů, které jeho rodina používá přes 150 let, a také samozřejmě uplatňuje své zkušenosti.

,,Ten pocit, když ,,vychováte” šlahoun od semínka až po skvělé hrozny, tomu se nic nevyrovná,” říká s úsměvem pan Svoboda. Zavítat můžete i do jeho sklípku, kde Vás rád uvítá a nabídne své produkty. Jeho nadšení pro víno je charakteristické pro lidi, kteří ze svého koníčka udělali profesi. A tak má největší radost, když vidí ostatní, jak jim jeho víno chutná a jak jim dokáže zlepšit den.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz